League Of Legends – Oyun Çöktü Hatasına Çözüm!

League Of Legends oyuncularından bir çoğunun başı ” OYUN ÇÖKTÜ” hatasıyla dertte. Tam Dereceli Oyun oynayacaksın, şampiyonunu seçiyorsun her şeyin hazır, son 10 saniyeye giriliyor ve şampiyon seçim ekranı kayboluyor ardından maça giriş ekranı açılıyor. Fakat o maça giriş ekranı açılırken karşımıza “OYUN ÇÖKTÜ!” hatası geliyor. Eyvah! Diğer oyuncular oyuna girene kadar siz giremiyorsunuz …

Buna benzer bir sorun daha; ” Yeniden Dene – Yok Say ” . Firewall ile ilgili bir sorunmuş gibi görünse de aslında öyle değil. Bu sorun ile karşılaşanlar bilgisayarının güvenlik duvarına LoL’ü eklese de bu hatayı almaya devam edecekler.

Sorun 1 Oyun Çöktü hatası için çözüm :

Bu hatayı çözmek çok kolay. League Of Legends’a giriş yaptığınız launcher.exe dosyasına sağ tıklayın ve özelliklere tıklayın.  Açılan pencerenin en üstünde  Uyumluluk bölümüne tıklayın, Uyumluluk Modu olarak Windows XP (Service Pack 3 ) ü seçin ve Uygula deyin. Oyununuza rahatlıkla girebilirsiniz. Fakat dikkat edin, maça giriş ekranı açılırken , ekrana sağ veya sol tık yapmayın. Aynı hatayı almaya devam edersiniz. Bırakın o ekran açılsın daha sonra istediğinizi yapın.

Sorun 2 Firewall hatası :

Firewall hatasının çözümü Windows Firewall altından yapılmıyor. Modeminizin arayüzüne girerek Firewall ‘ u devre dışı bırakmanız gerek. Veya modeminizi değiştirmeniz gerek. Bu hata genellikle internet sağlayıcınızın size verdiği modemlerden kaynaklanıyor. Güvenlik açısından Firewall bu tür oyunları engelleyebiliyor.

BU 2 VİDEO’DA KONU HAKKINDA SİZLERE YARDIMCI OLACAKTIR.
VİDEO 1

VİDEO 2

Umarım sorunlarınıza çözüm bulmuşsunuzdur. Sormak istediğiniz başak bir konu var ise Technocus adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

League Of Legends – Oyun Çöktü Hatasına Çözüm! için 3 yorum

 1. kardeş ben oyuna giriyorum tam başlıcaz oyun çöktü diyor dediklerini yaptım service pack 3ü ayarladım fakat aynı yaa delircem bi yardım et

  • Erdem bey bu konu ile ilgili 2 videomuz var. Bir çok takipçimiz aynı sorunu bu videodaki yolu uygulayarak çözdüler.

   1. Video =

   2. Video =

   Videodaki anlatımlardan sonra sorununuz çözülmez ise kullandığınız mause oyuncu mause’u ise ve bir programdan yönetiliyorsa o programı kaldırın. Oyuncu kulaklığınızın programını kaldırın. Videodakileri tekrar uygulayın ve lütfen ek program kullanmayın. Örnek ” MK JOGO ” .
   Sorununuz devam ederse lütfen bu mesaja cevap vererek bize ulaşın. Veya bu adresten bize ulaşabilirsiniz. İyi günler.

Yorum yap.